Hacker sertifikaları nelerdir?

Bir hacker sertifikası, denetleyici bir kurumun bilgisayar korsanlığı konusunda uzman olarak kendilerini tanımlamasına izin veren kimlik bilgisidir. Beyaz şapka hacker eğitim programı alındığında çeşitli sınıflandırmaları vardır. Eğer son eğitime kadar bütün sınavları kazandıysanız başarılı bir bilgisayar korsanı olmak için gerekli beceri ve bilgileri öğrenmişsinizdir. Sertifikalar ve eğitim, zorluk seviyelerine, sürelerine ve odaklanmalarına göre farklılık gösterir. Bazı sertifikalar özel kuruluşlar tarafından sunulur ve ödeme gerektirebilir. Diğerleri ise anonim veya tüzel kişiler tarafından sunulur ve ücretsizdir. Hacker sertifikası almak veya kiralık hacker servisimize katılmak için, gelecek vadeden bütün eğitimleri almak gerekmektedir. Bir hacker olmayı hak etmek için öncelikle sertifika veya eğitim düzeyini belirlemek gerekebilir. Bundan sonra, eğitimi sunan bir kuruluş belirlemek kalmaktadır.

Hacker sertifikası almak önemli midir?

Hacker sertifikası, birinin sistemlere girmek için bilgisayarları ve ağları kullanma yeteneğini onaylayan bir sertifikadır. Hacker sertifikasına sahip kişiye “hacker” veya “güvenlik uzmanı” denilebilir. Bilgisayar ve ağ sistemleri ile çalışan kişilerin, özellikle güvenlik alanında faaliyet gösteren kişilerin bu sertifikalardan birine sahip olması önemlidir. Bu kimlik belgesinin geçerliliği, akredite bir makam tarafından verildiği yargı yetkisine bağlıdır. Örneğin, birisi hack teknikleri bilgisi içeren işlerde yer almak istiyorsa, sertifika alması bu işi yapmak için nitelikli olduklarını gösterebilir. Ek olarak, bir sertifika kendi kendini markalama bağlamında faydalı olabilir. Bu konuda bilgi edinmek için gerekli zaman ve çabayı harcalamak çok önemlidir. Kiralık hacker uzmanlarına saygı duyulması ve siber güvenlikle ilgili faaliyetlerde daha etkin olmalarını sağlamaktadır.

Siber Güvenlik Sertifikası Nedir?

Siber güvenlik sertifikası, bir bireyin çevrimiçi bilgi ve kaynaklarını korumak için ihtiyaç duyduğu bilgi ve becerileri sağlamak için edinebileceği sertifika türüdür. Siber güvenlik sertifikaları, bilgisayar adli tıp, ağ yönetimi, işletme veya yazılım geliştirme gibi diğer ilgili alanların yanı sıra siber güvenlik alanında çalışan kişiler için özel olarak tasarlanmıştır. Siber Güvenlik Sertifikaları genellikle iki şekilde olur:

(1) satıcı tabanlı sertifikalar çalışanların yetkinliklerini belgeleyen belirli satıcılar tarafından sunulan sertifikalar.

(2) Sertifikasyon kuruluşu tarafından sağlanan materyallerden oluşan sertifikalar.

Siber Güvenlik Sertifikası İle Beyaz Şapka Kiralık Hacker

Siber güvenlik sertifikası, bilgi teknolojisi ve siber güvenlik alanında önemli bir yeterliliktir. Sertifikalar, beyaz şapka hacker kiralama sektöründe iş bulmanıza yardımcı olabilir. Siber güvenlik sertifikası almak istiyorsanız, tam olarak nitelikli olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Beyaz şapkalı hacker sertifikasına sahip uzman nitekli insandır. Güvenlik uzmanları bilgisayar korsanları ile savaşmak için bu sertifikaları kendilerine şart koşmuyor. Ancak, işleri en başta siber suçların oluşmasını önlemeye yardımcı olmak olan şirketlerde çalışanlar var. Bu şirketler sertifikaları şart koşuyor. Profesyonel beyaz şapka bilgisayar korsanı sitesi olarak, hassas bilgileri çevrimiçi saldırılara karşı korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Müşterilerin potansiyel olarak endişe ettikleri kapsamlı durumlara titizlikle yaklaşıyoruz. Tüm endüstri standartlarını takip ediyor ve kapsamlı durum tespiti yapıyoruz. Beyaz şapkalar, internet kullanıcıları için güvenliği sağlamada hayati bir rol oynamaktadır. Beyaz şapka kiralık hacker, çevrimiçi ortamda masum insanlara zarar vermeye çalışan kötü niyetli aktörlere karşı güvenliği sağlamaya yardımcı olur.

Siber güvenlik sertifikaları, güvenlik ve gizlilik koruması sağladıkları için çevrimiçi işletmeleri bilgisayar korsanlarına karşı korumak için hayati araçlardır. Bilgisayar korsanları, bilgisayar güvenlik protokollerini kırmak için hacker yazılımı kullanır. Ancak beyaz şapka korsanlar gibi profesyonel türü vardır. Kötü niyetli kullanıcılar masum insanları sömürmeden önce bir sistemdeki hatalar, zayıflıklar ve güvenlik açıklarını tahlil edebilmektedirler. Bizler, kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet sağlayan güvenilir profesyonelleriz. ISO 27001 standardı kapsamında sertifika almak için bağımsız denetçiler tarafından yürütülen sıkı denetimlerden geçmek gerekir. Beyaz Şapkalı hackerlar sorumlu davranırlar. Kişisel bilgisayarları ve ağları saldırılara karşı korumak için tasarlanmış güvenlik programları oluşturmaktadır. Bilgisayar kullanıcılarını kötü amaçlı yazılım programlarına, virüslere, solucanlara, casus yazılımlara, reklam yazılımlarına karşı bilgilendirmektedir. Aksine, siyah şapkalar tam tersi yönde rol üstlenirler. Önemli verileri ele geçirmek veya çalmak isterler.

Kiralık hacker mağdurları

İnternet harika bir yerdir, ancak aynı zamanda tehlikeli de olabilir. Kiralık bilgisayar korsanlığı hizmetleri günümüzde internetteki en yaygın saldırı türlerinden biridir. Kiralık bilgisayar korsanları, başkalarının hesabına girmek ve onlar hakkında yanlış bilgiler yayınlamak için başka kişiler veya şirketler tarafından tutulan kişilerdir. Buna sosyal mühendislik ve kimlik hırsızlığı da denir. Bazen bu hackerler kimliğinizi çalar ve bunu sizin adınıza kredi kartı veya kredi almak için kullanır. Üstelik kim olduğunuzu bilmeseler bile! Bu suçlar internette her yerde gerçekleşebilir: Facebook, Whatsapp, LinkedIn, Twitter ve hatta e-posta hesaplarının tümü, bunu nasıl yapacağını yeterince iyi bilenler tarafından hacklenebilir.

Mağdur olup olmadığınızı bilmenin bir yolu yok

Kiralık hackerlar izlerini örtmekte çok iyidirler.
Kiralık hacker kurbanları genellikle hacklendiklerinin farkında değildir.
Kiralık hacker mağdurları suçu bildirmek için kiminle iletişime geçeceklerini bilmiyorlar.
Hacklenmenin en yaygın yolu kimlik avı yöntemidir. Bir hacker size tanıdığınız veya güvendiğiniz birinden geliyormuş gibi görünen bir e-posta gönderir. Bağlantıya tıklarsınız ve bilgilerinizin çalınabileceği aracı web sitesine yönlendirilirsiniz. Kiralık bir hacker tarafından saldırıya uğramış olabilirsiniz, ancak muhtemelen bunu bilmeyeceksiniz. Bilgilerinizin çalındığını fark etseniz bile, bunları kurtarmak için çok az şansınız vardır.
Kiralık hacker profesyonelleri izlerini örtme ve tespit edilmekten kaçınma konusunda çok iyidirler. Kimin veya neyin peşinde olduklarını bilmeden, cihazlarınızı hacklemelerini veya verilerinize erişmelerini engellemenin yolu yoktur. Sertifikası olmayan platformlardan kiralık hacker tutmak oldukça zararlıdır.

Gerçekler asla ortaya çıkmaz

Kabul edelim, gerçek asla ortaya çıkmaz. Kiralık hacker kimliğinizi çalmak için başkası tarafından işe alındığında, anonimliklerini sessizlik duvarıyla koruyacağından emin olabilirsiniz. Hacker, taleplerini yerine getirmezseniz şantaj ve haraçla tehdit edebilir. Ancak gerçeği çevrelerindeki herkesten gizlemek için ellerinden geleni yapacaklardır. Hacker kiralama sertifikası olan platformlarda böyle durumlar oluşmamaktadır.
Adaleti sağlamanın tek yolu, dijital adli tıp ve internet suçları soruşturma hizmetlerinde uzmanlaşmış avukat tutmaktır. Avukatınız, kimliğinizi çalan ve şirketinize zarar veren kiralık hacker uzmanına karşı dava açmanıza yardımcı olabilir ve umarım onlardan biraz para kazanabilirsiniz!

Kiralık hacker mağdurları birilerine söylemekten utanıyor

Bir siber suç mağdurunun suçu bildirmek istememesinin birçok nedeni vardır. Bunlar arasında şunlar sayılabilir:
Kurbanlar kurban olmaktan utanırlar.
Kurbanlar zayıf olarak görülmek istemezler.
Kurbanlar yargılanmak istemezler.
Kurbanlar eleştirilmek istemezler.
Kurbanlar suçlanmak istemezler.
Kurbanlar utandırılmak istemezler.
Mağdurlar zayıf olarak görülmek istemezler. Kendilerini bir saldırıya karşı koruyamadıkları için utanç duyabilirler ya da saldırıya uğramalarına yol açan bazı eylemlerde bulundukları için kendilerini suçlayabilirler.
İnsanlar genellikle siber suçlular ve hack platformları hakkında olumsuz düşüncelere sahiptir; birçoğu onları yasalar tarafından olmasa da toplum tarafından cezalandırılmayı hak eden tehlikeli suçlular olarak görür (bazı insanlar böyle düşünür). Mağdurlar, başlarına gelenleri başkalarına anlattıkları takdirde, diğer insanların kiralık hackerler ve genel olarak siber saldırılar hakkındaki kendi önyargılarına dayanarak onları olumsuz şekilde yargılayacaklarından korkabilirler. Ve bu korku, mağdurların deneyimleri hakkında konuşmalarını tamamen engelleyebilir! Eğer sizde sertifika sahibi bir platformdan kiralık hacker tutarsanız bütün bu durumları aşmış olursunuz.

İnsanların itibarları genellikle internette zedeleniyor

Kiralık hackerlar itibarınıza zarar verebilir.
Ne yaptıklarını kontrol edemezsiniz.
Sizin hakkınızda ne paylaştıklarını kontrol edemezsiniz.
İnsanların bu bilgilere nasıl tepki vereceğini kontrol edemezsiniz.
Kiralık hacker işi, hedeflenen kişinin hesabına girilmesi için birine ödeme yapmanıza veya bunu kendilerinin yapmasına olanak tanıyan hizmettir. Bunun kurban ve itibarı için ciddi sonuçları olabilir.
Hacker, aynı zamanda yalanlar ve iftiralar da dahil olmak üzere sizin hakkınızda da istediği her şeyi yayınlayarak itibarınıza zarar verebilir. Ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. İtibarınıza onarılamayacak kadar zarar verene kadar ne yaptıklarının farkında bile olmayabilirsiniz.

Mağdurlar kiralık hackerlerin aslında kim olduğu hakkında hiçbir fikri yok

Kurbanların kiralık hackerlerin kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Kiralık hackerlar arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınız olabilir.
İşte bu yüzden kiralık hackerların nasıl çalıştığını ve bir bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğradığınızda neler yapabileceğinizi anlamak çok önemlidir.

Sizlerde hack kurbanı olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Eğer kiralık bilgisayar korsanı kurbanı iseniz, iyi haberler var! Bunu öğrenebilirsiniz. Aslında, kiralık bir hacker tarafından saldırıya uğrayıp uğramadığınızı veya uğramış olma ihtimalinizin olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olabiliriz. Bilgisayarınız ve alışkanlıklarınız hakkında bazı sorular sorarak işe başlayacağız:
Bilgisayar ne kadar süredir çalışıyor?
Hiç bellek ya da disk alanı tükendi mi?
Telefonunuzda siz tarafından hiç yüklenmemiş herhangi uygulama yüklü mü?
Eğer varsa, bu uygulamanın adı nedir ve nereden gelmiştir?
Aramalarınız sürekli kesiliyor mu?
Whatsapp'dan sürekli doğrulama kodu mu alıyorsunuz?
Nihayetinde, artık sertifikası olmayan platformlardan kiralık hacker hizmetlerini kullanmanın tehlikelerini biliyorsunuz. Ayrıca, saldırıya uğrayıp uğramadığınızı öğrenmenin yolları olduğunu da öğrendiniz. Sertifikasız beyaz şapka kiralık hacker hizmeti veren yerler ile iletişime geçmeyiniz. Güvenliğinizle ilgili herhangi şüpheniz varsa, hemen bizlerle iletişime geçmelisiniz.